Novice

Zanimivosti

Prva dirka Paralelnega Rally Crossa Logatec

 

Matej Grudnik Avto klub V-Racing  pričel sezono z zmago

 

Prva dirka Državnega prvenstva v Paralelnem Rally Crossu  v  Logatcu, ki je potekala minuli vikend je postregla s spremenljivim vremenom in zanimivimi vožnjami in tudi kar nekaj presenečenji. Kljub kislemu vremenu pa se je na tribunah zbralo veliko ljubiteljev tega avto športa.

Neuradni trening v soboto popoldan, ko so vozniki še spoznavali novo postavljeno progo in vožnjo v obratni smeri kot je bilo do sedaj, je  potekal v lepem sončnem vremenu.

V soboto dopoldan so kvalifikacijske dirke potekale še v hladnem a suhem vremenu, popoldan pa ko se je pričelo zares pa jo je zagodlo vreme. Proga je postala mokra in drseča, še posebno na delu kjer je speljana pod mostom in na most, tako da izkušnje pridobljene na treningu niso kaj dosti koristile. Potrebno je bilo uporabiti drugačne pnevmatike, drugačne nastavitve podvozja in pa seveda tudi drugačen način vožnje. Vse se je dejansko začelo znova.

Matej Grudnik - Clio 2.0 RS je na kvalifikacijah dosegel drugi čas v diviziji 2 vozila do 2000 ccm . Na dirki se je prebil do finala,  v finalni vožnji  na nož pa je Mateja nekoliko odneslo s proge, poškodoval sprednji desni del podvozja in moral odstopiti. Ker pa je njegov konkurent  uporabljal boljše nedovoljene pnevmatike je bil  kasneje diskvalificiran in tako je zmaga kljub smoli pripadla Mateju. Ekipa V-Racing je pred nadaljevanjem dirke uspela dirkalnik ponovno usposobiti, tako da se je Matej lahko udeležil še dirke v generalni razvrstitvi.  Prebil se je do malega finala in na koncu osvojil še 3. mesto v generalni uvrstitvi. V točkovanju za državno prvenstvo je Matej Grudnik kot zmagovalec divizije 2 zbral 60 točk in kot tretji v generalni razvrstitvi  35 točk kar je odlično izhodišče pred nadaljevanjem sezone, ki bo prav tako v Logatcu 21. junija.

Mitja Strožič član V-Racinga zaradi poškodbe roke žal na dirki ni mogel nastopiti.

 

Rezultati:

Generalno

1. Primož Kostanjšek Opel Astra

2. Marko Ravnikar Buggy 4x4

3. Matej Grudnik Clio 2.0 RS

 

Divizija 1 (1400 ccm)

1. Klemen Trček Zastava Yugo 65

2. Marjan Nagode Rover MG ZR 105

3. Manuele Desardo Rover MG ZR 105

 

Divizija 2 ( 2000 ccm)

1. Matej Grudnik Clio 2.0 RS

2. Primož Kostanjšek Opel Astra

3. Simon Trobec Fiat Punto HGT

 

Divizija 3 ( nad 2000 cccm)

1. Alfred Kramer Mitsubishi Evo 6

 

Divizija 4 ( Buggy)

1. Dejan Petrič Opel Buggy 2000

2. Marko Ravnikar Buggy 1600

3. Ivo Bokal Buggy Alfa 3.0